7DMK5184O bláznovství a kráse

Za našich časů jsou milování a vášně slabé, povzdechl si básník prózy. Poškrabal se na lysé lebce a upřel svůj zrak do nedávné minulosti. Ten pohled je trpký jak podzimní trnky kolem polní cesty do Mezihoří. Vidí partu chasníků, jak se vlekou s hráběmi a kosami česat nepoddajné ostružiní a potěšile vyrábět cesty tam, kde nevkročila noha člověka ani zvířete. A k čemu!? Nejpozději hned následující jaro si mocná příroda vezme své království zase zpátky. Proč raději nezvelebujete vlastní sad, hlupci! Proč se vracíte za tmy z lesa, vlekouce ztahané hnáty ztěžka za sebou a výraz vašich tváří připomíná dřevěné hračky!

Ale buďte prosím shovívaví k jejich nerozumu, vzácní pánové. I vám se jistě přihodilo bezpočet věcí, které před vašimi blízkými vysvětlujete jen těžko. A co na tom. Vážíte si jich, protože jsou bláznivé a krásné.

03Udává se, že v ten čas, kdy fouká ze strnišť, kdy ti nejbystřejší pozorovatelé vidí, že dny se krátí a večer už nestačí mít kabátec zapnutý jen na dvě dírky, chystá se jedinečný závod horských kol Mahacup. Závod, který je bláznivý a přitom krásný. Kde čas neznamená nic, protože vás Chlum, Trkotín, Bezejmenná a Častovka sežmoulají mezi prsty, jak suchý list tabáku. Kde se vrátíte do dětských let a rozluštíte všechny tehdejší záhady. Vyřešíte všechna příkoří. Odpustíte. Budete k tomu totiž mít spousty času.

Ale pak v cíli! Už ve frontě na guláš se budete usmívat, jako byste měli hubu pomazanou medem. To když budete vyprávět o poscaných gatích, které jste si zkropili na Kocouřím hřbetu. Na Stěně smrti. Na Mousefalle. Jak jste si pěkně podle návodu zařvali v Kopci rabiho Jákoba, okusili jste Strach nad Bobří řekou, nebo se poklonili v Mára Kajman DH tribute. Sdílené zážitky z Mahacupu, teplý guláš a vychlazený Ferdinand rozvazují jazyky, rozsvěcují světýlka vašich zorniček, vyzvednou vás za zátylek nad náš boží kraj, takže budete mít vaši cestu zcela jako na dlani…
48
Myslete na to, že čas plyne a každý žebříček je pomíjivý. Především si užijte každý metr letošního dvaadvacátého ročníku Mahacupu.

To vám přejí

Mahagoni
El Directore
Majk Shadows
Padre di Pista

P.S. Díky, pane Vladislave…

PROPOZICE Mahacupu 2022

PŘIHLÁŠKA Mahacupu 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>