Mahacup

Monumentální kolos zvící váhy 50 kg je určen tomu nejlepšímu jezdci Mahacupu. Je největší poctou, které může borec, či stíhačka dobýt. Jeho historie je předlouhá - byl vytvořen Partnery Zámečnictví Olymp a firmou TOMPO v roce 2002. Je svařen z prvorepublikového kola, které kdysi našel Festini v polorozpadlém čerčanském statku č.p. 7. Kolo bylo nejprve rozřezáno a poté svařeno v pohár pod zkušeným designérsky vyladěným okem Festiniovým, přičemž žádný z rozřezaných kusů nebyl vynechán. Nakonec byl pohár pokryt patinou. Mahacup je zakut do piedestalu z nigerijského mramoru.

Stíhačka

Pro nejlepší stíhačku máme speciální pohár a jsme moc zvědaví, jaká jména se na něm objeví!

Hvězda Mahacupu

Hvězda Mahacupu je pro stíhačku nebo borce, který v tajném hlasování získá nejvíce hlasů za svou výstroj, barevnou sladěnost, posed, šlapání... Jednoduše, Hvězda Mahacupu je ten/ta, kdo na kole vypadá nejlépe.

Nejsvěžejší houbař

Pohár je určen borci/stíhačce, na kterém se absolvování Mahacupu projeví nejméně. To se týká nejen fyzického a psychického stavu, ale i čistoty stroje a ošacení. Chceme tím jemně naznačit, že prvotní motivací závodníka je spíše sběr lesních plodů, než závod...

Zrakvenec

Dřevěnej futrál a první třídou domu. Nemačkáš se a vlajku dostaneš grátis.... Pro nejnešikovnějšího bikera, který se do kroniky zapíše nejhezčím pádem.

Rváč

Tenhle borec si v životě ukousne vždycky největší kus cukrkandlu. Protože se s tím nesere! Defekt ho nezastaví! A zlomená noha? Ta už vůbec ne! Vždy dojede do cíle.

Kohout

Vždy se najdou dva jezdci, kteří se dlouhou dobu před závodem hecují, provokují a sází, kdo z nich na tom "bude letos líp". Před startem Mahacupu jsou ředitelem závodu určeni dva Kohouti, o kterých je známo, že se v tomto smyslu nejvíce škádlí. Pro ně se pak Mahacup stává mnohem více než obyčejným závodem. Mahacup 2002 měl první Kohouty Festiniho a Michala Shadowse Šedivého.
Kohouta získal Festini za 2:07:02 oproti Shadowsovi, který dojel s více než desetiminutovým mankem 2:19:09. V roce 2003 vystrnadil ze "svého dvorku" Kohout Michal Joyeux Veselý kohouta Petrose Kajmošenka, v souladu s tvrzením na destičce poháru: "Na jednom smetišti může být jen jeden z nás..."

Plínkař

Tohle je čistě srdeční záležitost, neboli, je to jen pro kardiaky. Tenhle pohár dostane poslední v cíli. Mahacup je tak těžký, že tímto pohárem oceňujeme borce, který jako první nevzdal a závod dojel.

Červená lucerna

Obdoba Plínkaře, ale pro ženský.

Hovnen

Zpytujte svědomí! Kdo z vás se příhlásil na některý z ročníků Mahacupu a pak pro nepřízeň počasí, maminky atd nepřijel? Přišli jsme na to, co vám nedovolilo přijet a abyste ani vy nebyli zkrátka, přichystali jsme pro vás pohár! Vaše zahnědlé kalhoty strčte do pračky a přijďte si vyslechnout své jméno, které bude navždy vyryto do destičky na poháru v ten rok, kdy jste jeli po "hnědé" značce!

Jacek

Za Mahacup snadnější! Speciální pohár odborového předáka Mahacupu Majkla Shadowse pro toho, kdo nejvíc remcá, že trať je příliš kopcovitá nebo/a moc dlouhá, nebo/a strašně podmáčená a vyžaduje v cíli vapku s teplou vodou, stravu pro vegany, popřípadě postel s froté povlečením v ceně zlevněného startovného.

Prvním držitelem tohoto skvostu byl samozřejmě vrchní remcač ČESYKu Majkl Shadows. V roce 2004 se vyhoupl do křesla odborového předáka Mahacupu a setrval tam až dodnes.