Vojáci, nižší důstojníci, pánové vyšší důstojníci! A obracím se taky na vás, vy něžná stvoření a takto vás oslovuji, protože stud mi nedovolí přechylovat názvy původně určené jen nám mužům!

Jmenuji se El Directore Mahagoni a každý z vás mne zná. Letos jako polní maršál velím již sedmé operaci Mahacupu.

Víte, kdo stojí před vámi a já vím, koho mám před sebou. Od roku 2001 jsme spolu projeli sektor “Chlum” křížem krážem a zažili tu nesčetná dobrodržství. Tekla krev, tekl pot. Myslím, že i nějaká ta slzička ukápla.

Neslibuji vám letos nic míň a nic víc. Budete se smažit jako v pekle. Bude vám zima, až nebudete cítit prsty u nohou. Bude toho zatraceně velká porce.

Ale nebrečte, budem pro vás mít zase erární gáblík. A to vám garantuju, že po téhle fušce ho budete do sebe ládovat, až vám bude za ušima loupat.

Znám vás, takže je mi jasné, že máte teď v pobledlých tvářích otázku. A vy víte, že ji nemohu zodpovědět. Ano, naši zpravodajci nás v tom zase nechali. Jako každý rok. K dispozici máme jen místo a čas výsadku. A přibližnou trasu k polnímu velitelství.

Teď jedna řečnická otázka: myslíte, že operace Mahacupu nejsou pro děti? Tak to vás musím vyvést z omylu. Teď promluvím trochu literárně: Nechte maličkých přijíti ke mě. Samozřejmě se nezúčastní Operace 3, ale jen Cvičení. Takže vemte děcka, odstrkovadla, kola s balančními kolečky i bez nich. Čím víc tím líp. Jen houšť a větší kapky. Vzhledem k tomu, co se blíží, tady nebudete věčně. A teď opravdu nemám na mysli důchodovou reformu. Dost smíchu!! Musíme přece vychovat naše nástupce!

Dámy a pánové, chci vám teď připomenout motto Operace 3: Udeř! Troufalý vítězí! Mějte ho na paměti, až se budete ploužit pod tíhou výstroje na Xtém kilometru a uvažovat o tom, že zabalíte.

Uvědomte si, že po bouři vychází Slunce.

polní maršál El Directore Mahagoni