Jako každý rok, i letos by měl být v Čerčanech odstartován nejprestižnější závod v dalekém okolí. Tahle vospalá díra, kde každý ráno k uzoufání stejně umírá pod stále palčivějšími paprsky letního Slunce, s přibližujícím se startovním výstřelem rezonuje jedním slovem. MAHACUP. Všichni tam chtějí být. Všichni ho chtějí vyhrát. Všichni obdivujou borce a stíhačky, který se pustěj do boje se sebou, svými soupeři a drsnou tratí. Ale letos to je jinak. Nikdo se nezajímá vo nadcházející závod. A na Chlum, kde se vše odehrává, se čerčanští dívají úkradkem a po setmění bys tam ty přizdisráče nevyhnal.

Čas se krátí a účastníci závodu to dobře vědí. Ač všichni touží po pohárech , je spousta těch, jejichž svědomí ohledně tréninkovejch dávek neni příliš čistý. A tak chodí na Chlum trénovat. Až do minulého pátku.

Nikdo přesně neví, co se stalo. Policie o tom nechce mluvit. Říká se, že se na Chlum vrátili vlci. Někteří tvrdí, že se tam ukrývá parta úchylnejch magošů uprchlejch z blbákova. Jiní zas, že tam straší, protože to co se stalo, nemohl udělat žádnej člověk.

Vražda. To je slovo, který teď obyvatelé Čerčan skloňujou ve všech pádech a polekaně se křižují až se vod jejich kmitajících pracek zvedá vítr. Nikdo neví, kdo tam zkapal, natož, kdo ho kroc. Ale my si to upřesňeme: vraždy. Protože borců, co jezdilo nahoru trénovat bylo víc. Bylo. Ten minulej čas je na místě.

Posuďte sami. Tyhle fotky jsem získal vod kámoše z benešovský kriminálky, co mu vobčas dohodim nějakej matroš. Ale hoši, upozorňuju, není pro slabý povahy. Ten doktůrek z patologie nahoře našel jednoho borce. Zas tak moc z něho nezbylo. Skoro by se dalo říc, že si ti parchanti pěkně užili, když si dělali ten ovárek. Maso je dneska prostě drahý. Ale maj smysl pro srandu – helmu mu nechali. Kousek dál se povaloval prstík. Ten, komu patřil, už si s nim asi šňudry z nosu tahat nebude. I když to byl zřejmě prsteníček, protože je na něm snubák s nápisem “Milenka 2003″.

A mrkněte na tohodle. Doktůrek ho našel, jak si lebedí v postýlce z jehličí a hlíny. Byla mu zřejmě zima, páč si přikryl i hlavu. A pak se odkopal tak vehementně, že mu upadla noha. Taky jsem znal jednoho takovýho chlápka. Říkali mu Jednička, ale ten násoska kolo viděl tak akorát z rychlíku. Takže ten tam ležet nemohl.

A nebo tenhle strejc. No, vlastně nevim, jestli to byl strejc nebo tetka. Když jsem přijel na místo, byli už havrani i benga pryč. A ty krvavý sračky taky. Takže jsem ten zatracenej krpál sjížděl zbytečně, posranej strachem až za ušima. Na křižovatce k Mezihoří zbyla vobkreslená postava tak, jak jsme to asi každej někdy viděl v telce. Takže sorry, váš hlad po krvi, střevech a dalším žrádle tentokrát neukojim.

Atmoška v městečku je prostě hutná, ale Mahacup prý bude. Tady můžete sjet pozvánku: Pro chlapy a pro ženský. Bohužel bylo na území obce a v přilehlých lesích vyhlášeno stanný právo, takže nikdo nemůže vycházet a někdo nadrápal do místního plátku jistý varování. Hoďte mrkáč sem. Naštěstí se závod bude konat zase tajně a tentokrát v noci, takže borce a stíhačky snad nebude nikdo rušit. Navíc je skvělej nápad, ject to v noci – alespoň s tim budou dřív hotový. A ti vlci, nebo kýho šlaka to tam vyvádí? Musí do toho prostě šlápnout a ujet jim. Cha, chá. Už přijímám sázky, kolik jich vobjede celý dvě kola. Jo, jo, letos to bude dobrá prasárna. Doslova.

 

A jak to celé vypadalo? Koukněte sem